Інтернет-магазин Eлектроконтроль (Харків)
contact@electrocontrol.com.ua
el_c@ukr.net
skype: electro_ukr
Viber, WhatsApp, Telegram: +380667918319
+38 (097) 648-30-48
з 9 до 17 ПН-ПТ

Автоматичні вимикачі

5273 товарів
автоматичні вимикачіАвтоматичний вимикач (АВ) - це контактний комутаційний апарат, здатний включати і проводити струми при нормальних умовах в ланцюзі, а також вимикати струми при короткому замиканні.

Роль автоматичного вимикача в електроланцюгах

Сучасні автоматичні вимикачі використовуються для багаторазової захисту електроланок і електричних установок:
  • від перевантажень, коли сила струмів перевищує допустимі значення електропроводки;
  • від короткого замикання;
  • істотного зниження напруги.

Пристрій автоматичного вимикача

Виготовляють АВ одно-, двох-, трьох- і чотирьох полюсними.

Конструкція АВ складається з:
  • з контактної групи;
  • дугогасильні камери;
  • розчіплює пристрої;
  • расцепителей;
  • допоміжних контактів.

Контактна група може бути одноступеневою (з використанням металокераміки), двоступеневої (в конструкції якої застосовуються разом з головними, дугогосящіе контакти) і триступеневої. У цьому випадку одночасно використовуються головні, проміжні і дугогосящіе контакти.

Система дугогашенія в АВ створюється на основі камер з дугогасильними гратами або з вузькими щілинами. Комбіновані пристрої, які поєднують обидва види камер використовуються в обладнанні, що працює при великих струмових навантаженнях.

Все АВ мають расцепители (реле прямого струму) - термобиметаллический, електронні, електромагнітні або мікропроцесорні елементи, які відключають автоматичний вимикач при виникненні одного з факторів ненормальних умов в електромережах.

До числа расцепителей відносять:
  • електромагнітні пристрої миттєвої дії. Являють собою вони соленоїд в якому вільно рухається сердечник впливає на механізм розчеплення. Проходить процес за рахунок протікає через автоматичний вимикач, струму, який потрапляючи на обмотку соленоїда, забезпечує втягування сердечника. На відміну від теплового пристрою, електромагнітний елемент забезпечує спрацьовування автомата за частки секунди, але при цьому тільки при великих перевищення значень струму (в 2 ÷ 10 разів);
  • теплові пристрої, що складаються з біметалічної пластини, яка нагрівається протікають струмами. У разі перевищення струмів, допустимих значень, пластина згинається і механізм розчеплення спрацьовує. Швидкість і час спрацювання, залежить від струмових величин. Мінімальне значення струму, яке забезпечує роботу теплового розчеплювача становить 1,45 від струму уставки елемента. Налаштування спрацьовування виставляються регулювальним гвинтом;
  • * Електронні расцепители і мікропроцесорні пристрої застосовують на великі струми. Вимірювання величини протікають струмів в цих елементах, здійснюється з використанням трансформаторів (в мережах змінного струму) або дросельних підсилювачів (в мережах постійного струму). Процес розчеплення проводиться за допомогою блоків напівпровідникових реле.

Вибір автоматичного вимикача

Вибір необхідного АВ залежить в основному від умов його застосування:
  • однополюсною встановлюється на фазний провід і буде чудовим захистом для малопотужних мереж;
  • двополюсної, захистить силовий кабель, яким живиться будинок зі звичайною, побутовою технікою (електроплити, водонагрівачі і т.д.);
  • трьох полюсний, забезпечить роботу трифазного обладнання;
  • чотирьох полюсний АВ, здатний забезпечувати захист трифазних силових кабелів промислових виробництв.

маркування пристрої

При виборі того чи іншого автоматичного вимикача орієнтиром служать характеристики струмопровідних ліній. Відповідно до діаметру кабеля або проводки підбирається номінал АВ. Всі необхідні при цьому взаємозалежні значення, як проводів так і необхідних пристроїв, зведені в таблиці. Коригуючи дані з вітчизняними реаліями, можна підібрати автоматичний вимикач.

Наприклад: для захисту розетки, до якої підведення зроблений житлової дроти з перетином 2,5 мм², необхідно будуть відповідно до таблиці, встановити АВ номіналом 25 А. Реальні показники самої розетки 16 А і тому АВ можна буде встановлювати такий же.

Калібруемие характеристика пристрою, вказує його робочі параметри расцепітеля.Она підбирається відповідно до номіналу приладу.

Уставка (цифри на корпусі), є характеристикою функціонування електромагнітного розчеплювача і представляє величину струму не впливає на багаторазовий робочий режим АВ. Показники струму, відмічені на корпусі є номіналом для даного пристрою.

Клас АВ:

  • В дозволяє безаварійно працювати автомату, при перевищенні номіналу струмового навантаження в 3 ÷ 5 разів;
  • С - в 5 ÷ 10 разів;
  • D - від 10 до 14 і навіть 20 разів.

Кожна модель електроустаткування містить докладні технічні характеристики, схеми, варіанти виконання та застосування. Доставка та офіційна гарантія.

Бажаєте купити автоматичні вимикачі?

  • В каталозі: 5 273 моделей автоматичні вимикачі;
  • Мінімальна ціна на автоматичні вимикачі: 11 гривень за бюджетні моделі з економ-комплектацією;
  • Максимальна ціна: 222 916 гривень на моделі із розширеною комплектацією.

Інтернет-магазин "Електроконтроль" проконсультує та підбере оптимальний варіант під ваш запит.




2009 - 2024 Інтернет-магазин електрообладнання "Електроконтроль" (ТОВ НВП "Нафтаенергопром") Мапа сайту