Інтернет-магазин Eлектроконтроль (Харків)
contact@electrocontrol.com.ua
el_c@ukr.net
skype: electro_ukr
Viber, WhatsApp, Telegram: +380507775894
+38 (057) 732-40-00
+38 (050) 777-58-94
+38 (098) 589-66-45
з 9 до 17 ПН-ПТ

Контактори

1425 товарів

Контактори і магнітні пускачі використовуються при необхідності частого запуску пристрою або комутації силового ланцюга.

Контактор

Контактор - електромагнітний комутаційний апарат, що дозволяє дистанційно комутувати навантаження змінного і постійного струму. Безшумний апарат, застосовуваний в житлових, офісних, адміністративних і інших приміщеннях, що витримує навантаження до 690 вольт і силу до 1600 ампер. Функція контактора полягає в включенні і відключенні електричного кола.

Існує 3 види контакторів: постійного струму; змінного струму; постійно-змінного струму. На відміну від виду контактора - змінюється область застосування апарату. Контактор постійного струму використовується для управління приймачами електричної енергії. Контактор змінного струму застосовується для управління двигунами, включенням трансформаторів і інших інженерних пристроїв. Контактори постійно-змінного струму є універсальними в своєму застосуванні.

Контактори розрізняються залежно від сфери застосування, способі монтажу та приєднання провідників головного ланцюга і допоміжного ланцюга.

Основні параметри класифікації промислових контакторів:
  1. Число полюсів;
  2. Струм ланцюга;
  3. Напруга котушки;
  4. Рід струму головного ланцюга;
  5. Наявність допоміжних контактів.

Включає в себе головні і допоміжні контакти, дугогасительную і електромагнітну системи. Сам механізм складається з наступних елементів: сердечника, якоря, системи головних контактів і дугогасительной системи, котушки, кріпильних деталей. В ході роботи, на котушку подається напруга, до сердечника притягується якір і контакти замикаються / розмикаються, в залежності від початкового положення.

магнітний пускач

Пускач є вдосконаленим контактором, застосовуваний для управління двигуном. Пристрій додатково оснащено контактною групою або автоматом для пуску електродвигуна, запобіжниками і тепловим реле. Крім включення / вимикання двигуна, пускач може перемикати напрямок ротора, змінюючи порядок проходження фаз.

Принцип дії магнітного пускача полягає в наступному: по котушці проходить струм, сердечник намагнічується і притягує якір, після чого контакти замикаються і під дією пружини якір повертається у вихідне положення. У разі перебоїв в постачанні - всі контакти розмикаються, як і при відключенні магнітного пускача.

Відмінності контактора від магнітного пускача: контактори відрізняються від пускачів наявність дугогасних камер, пускач призначений для частих комутацій електричних ланцюгів, а контактор - для нечастих, пускач відрізняється від контактора наявністю теплового захисту. Важливо: весь імпорт, незалежно від характеристик, йде з маркуванням "контактори".

Вибір, монтаж, технічне обслуговування контактора

Для вибору контактора або магнітного пускача, варто врахувати, що термін експлуатації може бути скорочений за рахунок зовнішніх факторів (температурний режим, вологість, режим роботи). Вибирати контактор або магнітний пускач слід за такими критеріями: кількість контактів, напруга, зносостійкість.

Встановлювати магнітні пускачі рекомендується на вертикальну поверхню, в місці, де температура не буде перевищувати 40 градусів.

Технічне обслуговування складається з наступних пунктів:
  1. Перевірка на пошкодження, зовнішні дефекти;
  2. Чистка деталей від бруду і пилу, очищення контактів від напливів;
  3. Мастило рухомих компонентів;
  4. Перевірка справності оболонок, корпусу, заземлюючих і сигнальних пристроїв.2009 - 2020 Інтернет-магазин електрообладнання "Електроконтроль" (ТОВ НВП "Нафтаенергопром") Мапа сайту