Керівництво по експлуатації конденсаторної установки ККУ-XX (УКРМ 0,4, АКУ 0,4) кВар
1.1. Справжнє технічний опис та інструкція з експлуатації установок конденсаторних типу ККУ призначені для ознайомлення обслуговуючого персоналу з пристроєм і роботою установок, їх основними технічними даними і характеристиками, а також служать керівництвом по монтажу, експлуатації та зберігання.
2. Призначення
2.1. Конденсаторна установка призначена для застосування в промислових мережах напругою 0,4 кВ для компенсації реактивної потужності споживачів електроенергії індуктивного характеру з автоматичним регулюванням коефіцієнта потужності. 2.2. Конденсаторна установка призначена для роботи в закритих приміщеннях в наступних умовах:
- інтервал температур від мінус 20 o С до плюс 40 o С;
- відносна вологість повітря до 80% при температурі 20 o С;
- висота над рівнем моря не більше 1000 м;
- навколишнє середовище не вибухонебезпечне, яка не містить токоведущей пилу, агресивних газів і пари в концентраціях, що руйнують метали і ізоляцію.
3. Пристрій і принцип роботи установки
3.1. Конденсаторна установка являє собою металеву шафу, в якому розміщені конденсатори, контактори, запобіжники, ошиновка, регулятор реактивної потужності (далі по тексту регулятор) і апаратура сигналізації. 3.2. У додатку 2 наведена електрична принципово-монтажна схема конденсаторної установки. 3.3. Для включення і відключення ступенів в конденсаторної установки застосовані контактори. 3.4. Для відстеження величини реактивної потужності і управління контакторами служить регулятор (додаток 1). 3.5. Конденсаторна установка може працювати в режимі автоматичного або ручного управління. 3.6. Захист від струмів короткого замикання здійснюється запобіжниками FU1-FU3.3.7 Конденсаторная установка допускає тривалу роботу при підвищенні діючого значення струму до 1,2 номінального, одержуваного як за рахунок підвищення напруги, так і за рахунок вищих гармонік або того й іншого разом, незалежно від гармонійного складу струму. З урахуванням граничного відхилення ємності плюс 10% найбільший допустимий струм може бути до 1,3 номінального струму конденсаторної установки. 3.8. Конденсаторна установка призначена для одностороннього обслуговування.
4. Розміщення і монтаж
4.1. Конденсаторну установку розмістити в пожаробезопасном приміщенні. 4.2. Конденсаторну установку розмістити безпосередньо на підлозі в місцях, де відсутня ймовірність її механічного пошкодження, несхильних різким поштовхам і ударам, при зовнішніх джерелах, що створюють вібрації з частотою не вище 50 Гц з максимальним прискоренням не більше 0,5 м / с. 4.3. Приєднати конденсаторну установку до контуру заземлення. 4.4. Підключити її до мережі. 4.5. Підключити конденсаторну установку до вимірювального ТТ вступної комірки. Вимірювальний сигнал необхідно підвести мідним дротом перетином 2,5 мм. КВ. до затискачів S1 і S2. Місце монтажу вимірювального трансформатора струму і послідовність підключення фаз вказана в технічній документації регулятора (див. Додаток 1 стор.3) Забороняється розрив вторинної ланцюга вимірювального трансформатора струму під час його роботи в розподільному пристрої. Після установки у вступній панелі трансформатора струму необхідно ввести відповідний параметр А.02 (див. Додаток 1 стор.4)
5. Загальні вказівки
В процесі рекомендується: 5.1. Під час експлуатації установки, не рідше одного разу на рік, повинні проводитися:
- технічний огляд запобіжників;
- перевірка стану контактних з'єднань, зачистка (при необхідності);
- підтяжка кріплення контактних з'єднань.
5.2. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- тривала робота конденсаторної установки (більше 8 годин на добу) при напрузі на шинах більше 1,1 номінального (слід мати на увазі, що при включенні конденсаторів напруга в мережі підвищується);
- повторне включення установки раніше, ніж через 1 хв. після відключення;
5.3. При температурі в приміщенні, що перевищує 45 o С протягом 4 годин, слід відключити конденсаторну установку від мережі.
6. Вказівка заходів безпеки
6.1. Експлуатація конденсаторної установки повинна проводитися відповідно до чинних «Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів», «Міжгалузевими правилами з охорони праці (правилами безпеки) при експлуатації електроустановок», а також «Правил улаштування електроустановок». Обслуговуючий персонал повинен знати вимоги цієї інструкції.
7. Підготовка до роботи
7.1. Підключити кабель живлення до шин. 7.2. Включити автоматичний вимикач «Конденсаторная установка». 7.3. Включити рубильник і автоматичні вимикачі ланцюгів управління SF ... Перевірити якість кріплення всієї апаратури і контактних з'єднань (затяжку гвинтів, гайок, пайку). 7.4. Перевірити опір ізоляції і ємність. Це слід робити на відключеною від електричної мережі установці засобами вимірювання з межею допустимої похибки 2%. 7.5. Перевірити наявність заземлення конденсаторної установки, в тому числі і цілісність гнучкого зв'язку двері з корпусом. Увага! Пам'ятайте, що після включення автоматичного вимикача «Конденсаторная установка» напруга може бути подано на всю установку, в тому числі і на прилади та індикатори, встановлені на двері. Установка готова до роботи.
8. Запуск, порядок роботи і технічне обслуговування
8.1. Провести підготовчі операції відповідно до п. 7.1.-п. 7.3. 8.2. Включити конденсаторну установку. 8.3. Регулятор поставляється налаштованим на стандартні величини, тому необхідно попередньо запрограмувати його згідно вказівок Додатки 1. 8.4. Після програмування регулятора перевести його в режим автоматичного регулювання. 8.5. Під час технічного огляду перевірити:
- справність блокування;
- відсутність сторонніх предметів;
- відсутність пилу, бруду;
- цілісність всіх контактів (зовнішній огляд).
8.6. Несправні елементи схеми замінити елементами того самого типу та розміру. Можна використовувати елементи, здатні за технічними характеристиками замінити несправні в допустимих режимах роботи. 8.7. Про всі технічних оглядах і несправності, виявлених під час технічних оглядів конденсаторної установки, повинні бути зроблені відповідні записи в журнал експлуатації. 8.8. При обслуговуванні установки її необхідно знеструмити, потім переконатися у відсутності залишкової напруги на конденсаторах і при необхідності зняти його.
9. Характерні несправності та методи їх усунення
Характерні несправності та методи їх усунення відповідають зазначеним у таблиці:
Таблиця 1
несправність |
ймовірна причина |
метод усунення |
Установка не включається |
Відключений автомат вторинних ланцюгів SF | Перевірити включене положення. |
Вимірювальна напруга не виявлено | Перевірити ланцюг підключення вимірювального напруги | |
Величина струму вторинної обмотки ІТТ менше 0,02 а | перевірити ІТТ | |
Регулятор не видає команду на включення. | Перевірити регулятор відповідно до інструкції по експлуатації на нього. | |
Чи включаються не всі контактори. |
Обрив ланцюга харчування котушок контакторів. | Перевірити й усунути. |
10. Правила зберігання і транспортування
10.1. Конденсаторна установка повинна зберігатися в приміщенні, захищеному від впливу атмосферних опадів, їдких парів і газів при температурі навколишнього повітря від мінус 30 o С до плюс 45 o С. Місце зберігання установки не повинно піддаватися різким поштовхам, ударам і вібрації. Конденсаторна установка повинна зберігатися тільки у вертикальному положенні в транспортній тарі або без неї, на міцній основі (бетон, камінь і т.д.), земляні підлоги не допускаються. Термін зберігання конденсаторної установки при зберіганні в транспортній тарі до введення в експлуатацію - 1 рік, при зберіганні без тари - 0,5 року. 10.2. Транспортування конденсаторної установки проводиться в закритому транспорті (залізничних вагонах, контейнерах, закритих автомашинах) у вертикальному положенні з дотриманням умов надійного їх закріплення. Умови транспортування в частині впливу кліматичних факторів є такими ж, як умови зберігання (див. П. 10.1).
Відгуки / Питання
Здравствуйте. паспорта мы предоставляем только вместе с оборудованием.
Здравствуйте, можно ознакомиться с паспортом и руководством по эксплуатации УКРМ 0,4?