Інтернет-магазин Eлектроконтроль (Харків)
contact@electrocontrol.com.ua
el_c@ukr.net
skype: electro_ukr
Viber, WhatsApp, Telegram: +380667918319
+38 (097) 648-30-48
з 9 до 17 ПН-ПТ

Питання застосування ПЗР

В даний час, в мережах окремих енергетичних компаній споживачам рекомендується установка приладів обмежують споживання потужності електричної енергії на заданому енергетичної компанії рівні. У зв'язку з цим у споживачів виникає ряд питань з якими ми спробуємо розібратися:

Навіщо потрібно встановлювати ПЗР?

Багато споживачів, яким в технічних умовах вказують на необхідність застосування даного виду пристроїв (ПЗР), для обмеження споживаної потужності, знаходяться в подиві. В основному вони нарікають на те, що ПЗР є зайвими фінансовими витратами і що до останнього часу цей клас пристроїв не був затребуваний. Споживачі вважають що таким нехитрим чином енергетичні компанії прагнуть уникнути в своїх мережах 0,4-10кВ аварійних процесів пов'язаних з перевантаженням по потужності і замість того, щоб проводити реконструкцію мереж перекладають частину проблеми на плечі пересічних користувачів, змушуючи з встановлювати Прилади захисні релейні. Але це всього лише одна сторона медалі. На самому справи сучасний етап розвитку суспільства, має на увазі використання значної кількості електронних побутових приладів і електричних механізмів. Все це тягне за собою зростання споживання з року в рік електричної енергії. Основна маса електричних побутових мереж проектувалася і будувалася в 60-70-80 роках 20-го століття і не була розрахована на застосування великої кількості сучасних побутових приладів. У деяких окремих випадках відбувалися аварії, особливо в зимовий період, коли в години пік навантаження перевищувала допустимі норми, - грілися і горіли кабельні лінії споживачів, виходили з ладу мережі цілих житлових будинків і гуртожитків, що призводило в позаплановим терміновим ремонтам. Ось десь тут і зародилася ідея застосування пристроїв обмежують потужність споживання (ПЗР). Поява цих приладів і породило згаданий на початку конфлікт, коли споживач готовий оплачувати вартість використовуваної електричної енергії, але не готовий оплачувати реконструкцію мереж електропостачання. Тому ПЗР, принаймні тимчасово, покликані знизити аварійність в мережах споживача і підвищити їх пожежобезпечність.

Яка функціональність приладів захисних релейних (ПЗР)?

Прилади захисні релейні, як уже говорилося вище, призначені для обмеження споживаної потужності, а також можуть, за бажанням заказника, комплектуватися пристроєм захисного відключення УЗО і реле напруги і контролю фаз. Також допускається інтеграція блоків ПЗР з шафами обліку (ШВУ з ПЗР).

Які режими роботи ПЗР існують?

Передбачуваний режим роботи ПЗР - тривалий транзитний з автоматичним відновленням харчування при відключенні через перевантаження по потужності.

При спрацьовуванні ПЗР допускається витримка за часом при перевищенні максимального робочого струму від 3 до 10 с. Допустимий час паузи відключення від 300 до 900 с. При спрацьовуванні ПЗР за параметрами напруги таким, як:

  • вихід діючого значення напруги за межі допустимих порогів;
  • порушення чергування і злипання фаз;
  • порушення полнофазності і симетричності напруги.

Час спрацювання становить від 1 до 100 с і час затримки включення від 1 до 600 с.

У деяких випадках (таких що не симетричність фаз, висока або низька напруга) ПЗР буде спрацьовувати за параметрами напруги тимчасово - періодично до усунення проблеми. Функція УЗО на пряму пов'язана з безпекою життя людини та безпечною експлуатацією електроустановки, тому автоматичне відновлення електропостачання при спрацьовуванні по току витоку не допускається. Тому наші фахівці рекомендують установку пристроїв захисного відключення безпосередньо в розподільних щитах споживача на фідерах, що включають такі відповідальні лінії як розеткові групи, електроводонагрівачі, електричні печі.

Чи потрібно пломбувати ПЗР?

Найчастіше місцеві енергопостачальні організації вимагають передбачити конструкції ПЗР конструкції для опломбування, щоб уникнути несанкціонованого втручання в роботу приладу. Але в кожному окремому випадку остаточні вимоги щодо пломбування шафи уточнюються додатково.

Ознайомитися з характеристиками і купити ПЗР можна на сторінці Прилади захисні релейні (ПЗР) . Звертайтеся.


Відгуки / Питання

Добрый день 02.05.2019 09:29

Для понимания причины необходимо знать схему Вашего ПЗР и тип, напишите на электронную почту, разберемся в причинах


Посетитель магазина 27.04.2019 13:59

Какова причина срабатывания пзр, без каких либо потребление,включён холодильник и пара лампочек, причём это связано как то с выходными днями


Додати питання/відгук




2009 - 2024 Інтернет-магазин електрообладнання "Електроконтроль" (ТОВ НВП "Нафтаенергопром") Мапа сайту