Шафи з перетворювачами частоти призначені для управління частотою обертання і пуском асинхронних електродвигунів. Вони використовуються для управління насосами, вентиляторами, верстатами, конвеєрами і іншим промисловим обладнанням.
Ящики з перетворювачами частоти здійснює управління від одного до шести електродвигунів з однаковими параметрами. Номінал захисних пристроїв і номінал частотного перетворювача підбирається з урахуванням номіналу електродвигуна і типу агрегату, яким керує даний електродвигун (насос, вентилятор і т.п).
Функції шаф керування із частотними перетворювачами ШЧП
- захист трифазних і однофазних електродвигунів по струму і напрузі;
- можливості вибору режимів роботи - автоматичне або ручне управління;
- управління роботою двигуна за сигналами зовнішніх датчиків;
- автоматичне відключення при аварії і включення при відсутності сигналу;
- захист електродвигуна від струмів короткого замикання і перевищення максимального струму роботи електродвигуна (забезпечується автоматом захисту двигуна);
- захист електродвигуна від зникнення, перекосу і неправильної послідовності фаз, автоматичне включення при усуненні аварії;
- дозволяє забезпечувати візуальний контроль роботи агрегату на дисплеї частотного перетворювача. (Відображення аварії і можливості диспетчеризації даної аварії);
- забезпечення плавного пуску агрегатів, керованих електродвигунів;
- автоматичне введення резерву (АВР) при перекосі фаз, зникнення фаз або невірної послідовності (тільки виконання Б);
- пріоритетність основного введення (тільки для модифікації Б);
- забезпечення рівня захисту IP21, IP54 або IP65.
Наші фахівці займаються проектуванням і виробництвом щитів з частотними перетворювачами і допоможуть підібрати частотний перетворювач необхідний для вашого технологічного процесу.
формування замовлення
Щоб сформувати замовлення на прорахунок шафи з частотним перетворювачем необхідно вказати наступні параметри:
- Розмір металоконструкції;
- Номінальний струм перетворювача частоти;
- Кількість і тип частотних перетворювачів в шафі;
- Типи захистів (струмовий захист, захист по напрузі).
У комплект поставки входять:
- Шафа управління з частотним перетворювачем ШЧП;
- Паспорт і схема;
- Ключ від замку шафи.
Склад, комплектація і конструкція щита з частотними перетворювачами:
- Металоконструкція порошкового фарбування, товщиною металу 1,2 мм, ступенем захисту IP21, IP 54.
- Перетворювач частоти: ETI серії CFW500, CFW08; Hyundai серії N700, N700E; Schneider Electric серії Altivar 61, Altivar 32; Або будь-які інші за бажанням замовника.
- Автоматичні вимикачі для захисту силової схеми і схеми управління: автоматичні вимикачі "Electrо" TM серії ВА-1-63; Автоматичні вимикачі ETI серії ETI 6 або ETI 10; Автоматичні вимикачі EATON Серії PL-4, PL-6, PL-7 або інші за запитом замовника;
- Реле контролю фаз: Реле контролю напруги в 3-фазних мережах HRN-43 400 ETI 2471419; Реле контролю напруги в 3-фазних мережах HRN-54 ETI 2471416; Реле контролю напруги в 1-фазних мережах HRN-33 ETI 2470015; Реле контролю напруги в 3-фазних мережах HRN-43 24 ETI 2471415; Реле контролю фаз РНПП-311 М, або будь-які інші за запитом замовника.
- Автомати захисту електродвигуна: Автоматичні вимикачі ETI захисту двигуна MS 25; Автоматичні вимикачі ETI захисту двигуна MPE 25; Автоматичні вимикачі ElectrO TM захисту двигуна; Автоматичні вимикачі RADE KONCAR захисту двигуна або інших маркувань за погодженням замовника.
Структура умовного позначення шафи з частотним перетворювачем
шафа ШЧП |
-ХХ |
-ХХ |
-ХХ |
-ХХ |
-ХХ |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
- Шафа з частотним перетворювачем;
- Номінальна напруга 220 або 380 В;
- Діапазон робочих струмів, А;
- Кількість перетворювачів частоти;
- Ступінь захисту IP;
- Модифікація шафи: 1 - один введення, 2 - 2 введення, 2А - 2 введення і АВР;
Економія електроенергії і грошей при застосуванні шаф управління з часторнимі перетворювачами
Існує три причини економії електроенергії:
- Перша причина це зростання cos (f) до показників 0,96-0,98. Тобто застосування частотних перетворювачів дозволяє використовувати максимум корисної потужності електродвигуна і мінімізації втрат від його роботи.
- Друга причина це те, що без застосування перетворювача частоти електродвигуни на малих обертах мають cos (f) 0,4-0,5 і виходить вироблення реактивної електроенергії, що веде не тільки до фінансових витрат, але і перевантаження роботи електромережі.
- Треться причина застосування шаф з перетворювачами частоти - це те що ваш агрегат не вимагає додаткових механічних опцій (гальма, дроселя, додаткові датчики, заслінки і т.п), так як все регулюється електронікою.
Застосування частотних перетворювачів дозволяє економії електричну енергію до 50%.
Вибір потужності частотного перетворювача
Вибираючи параметри частотного перетворювача, для застосування в шафі управління необхідно враховувати не тільки на потужності асинхронного електродвигуна, а й на номінальних токах і напружених роботи електродвигуна. Наприклад при запуску електродвигуна йде зростання струмового навантаження і цей параметр необхідно обов'язково враховувати. І саме застосування частотних перетворювачів дозволяє знизити пускові струми електродвигуна з 500% до 90-160% від номінального струму.
Застосування шаф з перетворювачами частоти дозволяє не тільки підвищити ККД роботи вашого електроприводу, а й дозволяє підвищити якість роботи і управління, зробивши його сучасним і зручним.
Захист мережі від вищих гармонік
Для захисту від гармонік використовуються спеціальні фільтри вищих гармонік (дроселі). Для визначення наявності в мережі вищих гармонік використовують спеціальні прилади, що дозволяють визначити наявність і ступінь вищих гармонік і після цього підібрати необхідні дроселі.
Схема шафи керування із частотними перетворювачами ШЧП
Відгуки / Питання