Інтернет-магазин Eлектроконтроль (Харків)
contact@electrocontrol.com.ua
el_c@ukr.net
skype: electro_ukr
Viber, WhatsApp, Telegram: +380667918319
+38 (097) 648-30-48
з 9 до 17 ПН-ПТ

Для чого потрібна конденсаторна установка (ККУ, УКРМ, АКУ)? (Компенсація реактивної потужності)

Якщо Ви власник виробничого підприємства і у вас на виробництві є: верстати, насоси, компресори та інше обладнання з електродвигунами , то Вам просто необхідна компенсація реактивної потужності, для того щоб економити Ваші гроші.

Що таке реактивна потужність?

Щоб визначиться з поняттям "реактивна потужність" , згадаємо, що таке електрична потужність. Електрична потужність - це фізична величина, яка характеризує швидкість передачі або споживання електричної енергії в одиницю часу. Чим більше потужність електроустановки, тим більшу роботу може зробити вона в одиницю часу. Одиницею вимірювання потужності є вати (твір Вольт і Ампер). миттєва потужність- це твір миттєвих значень напруги і сили струму на певній ділянці електричного кола. У ланцюгах постійного струму значення миттєвої і середньої потужності за певний проміжок часу збігаються, і поняття реактивної потужності відсутня. У ланцюгах змінного струму так може бути тільки в тому випадку, якщо навантаження тільки активна. Це, наприклад, електронагрівач або лампа розжарювання. При такому вигляді навантаження в ланцюгах змінного струму, фаза напруги і фаза струму рівні і вся потужність передається в навантаження. Якщо навантаження індуктивна (трансформатори, електродвигуни), то струм відстає по фазі від напруги, якщо навантаження місткість (різні електронні пристрої), то струм по фазі випереджає напругу. Оскільки струм і напруга не збігаються по фазі (реактивна навантаження),

Активна і реактивна потужності

Частина повної потужності, яку вдалося передати в навантаження за період змінного струму, називається активною потужністю. Вона дорівнює добутку діючих значень струму і напруги на косинус кута зсуву фаз між ними ( cos φ). Потужність, яка не була передана в навантаження, а привела до втрат на нагрівання і випромінювання, називається реактивною потужністю. Вона дорівнює добутку діючих значень струму і напруги на синус кута зсуву фаз між ними (sin φ). Таким чином, реактивна потужність є величиною характеризує навантаження. Вона вимірюється в вольт амперах реактивних (вар, var). На практиці частіше зустрічається поняття косинус фі, як величини характеризує якість електроустановки з точки зору економії електроенергії. Дійсно, чим вище cos φ, тим більше енергії, яка подається від джерела, потрапляє в навантаження. Значить можна використовувати менш потужний джерело і менше енергії пропадає марно.

Способи компенсації реактивної потужності

Зі сказаного вище випливає, якщо навантаження індуктивна, то слід компенсувати її за допомогою ємностей (конденсаторів) і навпаки ємнісне навантаження компенсують за допомогою индуктивностей (дроселів і реакторів). Це допомагає збільшити косинус фі (cos φ) до прийнятних значень 0.7-0.9. Цей процес називається компенсацією реактивної потужності . Якщо Ви платите за реактивну потужність, то ви просто втрачаєте гроші, які можна було б економити.

Наше підприємство комплексно займається питанням компенсації реактивної потужності, від проектування конденсаторної установки до введення в експлуатації і налагодження. Співпраця з нами дозволить Вам економити Ваші гроші. Для консультацій зв'яжіться з нами будь-яким доступним для Вас способом


Відгуки / Питання

Василь 29.12.2023 09:50

Добрий день, часна лікарня чи є смисл ставить конденсаторну установку є приточна вінтіляція кт мрт обігрів єлектро

Електроконтроль 29.12.2023 10:33

Конденсаторна установка компенсуватиме тільки реактивну електроенергію, це пов язано з роботою електродвигунів.


Микола 26.07.2023 14:57

При пуску двигуна, просідає напруга і спрацьовує реле напряжения. Якщо поставити конденсатору установку, вона компенсує посадки під час пуску?

Електроконтроль 26.07.2023 15:53

Доброго дня, пане Миколо. У вашому випадку краще розглянути застосування пристрою плавного пуску або частотного перетворювача. УКРМ не для цього. вона зможе зменшити ваші видатки на реактивку і, як супутній бонус, розвантажити у деякій мірі ваші силові кабелі


Ли Вячеслав 20.09.2021 18:28

Схема ККУ

Електроконтроль 20.09.2021 18:41

Доброго дня. схема УКРМ залежить від кількості ступеней компенсаціі, від типу УКРМ, від типу керування в УКРМ. найпоширеніша схема ось така https://electrocontrol.com.ua/elektroshhitovoe-oborudovanie/kondensatornye-ustanovki-aku-04#gallery-6


Мурат 10.03.2021 20:44

Подскажите пожалуйста. Есть ли необходимость ставить укрм в вру жилого комплекса

Электроконтроль 10.03.2021 23:35

Для жилого комплекса также нужна УКРМ, так как в современных жилых комплексах стоят кондиционеры, холодильники, системы вентиляции и другое оборудование с электродвигателями, которое генерирует реактивную мощность.


Виктор 21.09.2016 19:15

Если есть ПЧ то УКРМ не нужен?

Электроконтроль 22.09.2016 09:59

Необходимость УКРМ обусловлена характером нагрузки на предприятии, ПЧ (преобпразователь частоты) экономит вам активку, но не реактивку. Если у вас стоит большое количествово ПЧ, то вам нужна не только УКРМ, но и фильтры к ней, поскольку УКРМ + ПЧ = гармоники в сети.


Додати питання/відгук




2009 - 2024 Інтернет-магазин електрообладнання "Електроконтроль" (ТОВ НВП "Нафтаенергопром") Мапа сайту